O nás
nákupní košík

Tomáš Cidlina

Barbora Pallová

Jan Tichý

Jan Tichý

Jan Tichý se narodil v březnu 1941 v Hradci Králové. Vyrůstal jako prostřední ze tří bratrů v Mostě a v Jičíně. Kvůli původu mu nebylo umožněno studium medicíny. Později vystřídal řadu profesí, byl učitelem matematiky a kreslení, pomocným dělníkem, administrativním pracovníkem Jednoty a počítačovým programátorem.

První literární pokusy uplatnil v amatérských divadlech poezie a sbornících. V šedesátých letech byl jako začínající básník hostem rozhlasového Mikrofóra. Za normalizace se autorsky stáhl do šuplíků, opět publikovat začal v devadesátých letech. Pod průstřelným pseudonymem vydal ve spoluautorství dvě kovbojky. Kromě dramatizací slavných předloh (Balzakův Succubus, Flaubertova Láska a smrt Emy B., Čapkovy Apokryfy) psal poezii a povídky, jako publicista přispíval do řady periodik.

Za povídku Chodí Smrtka okolo získal první cenu v soutěži Literárního klubu K 89. V roce 2004 vyšlo autobiografické retro z vojenského prostředí s názvem Opušťák do nebe. Nečekaný ohlas vyvolala o tři roky později novela Třicet dva hodin mezi psem a vlkem inspirovaná skutečnými událostmi divokého odsunu v létě 1945. Její dramatizaci později uvedlo Činoherní studio v Ústí nad Labem.

Kniha Bonboniéra, vycházející v nakladatelství Voda na mlýn v roce 2021, shrnuje osm dekád autorova života. Přibližuje banální i zásadní momenty, které si vybavil, když se s nadcházejícím jubileem ohlédl zpět.

Nakladatelství Voda na mlýn

Mgr. Tomáš Cidlina
Janovice 52
470 02 Česká Lípa
nakladatelstvi@vodanamlyn.cz
Tel. 777 165 124, 728 017 466
IČO: 09927221

nákup

Doprava a platba
Obchodní podmínky
Zpracování osobních údajů
Odstoupení od smlouvy