O nás
nákupní košík

Tomáš Cidlina

Barbora Pallová

Jan Tichý

Tomáš Cidlina

Vystudovaný historik a nedostudovaný frankofil Tomáš Cidlina se narodil v roce 1982 v Mladé Boleslavi. Již během svých brněnských studií a následně i po nich si přivydělával jako autor francouzských jazykových učebnic. V roce 2009 se usídlil na Českolipsku. Fascinován místní krajinou a zemitými typy, kteří ji dnes obývají, začal studovat novodobou historii Českolipska a pracovat jako historik ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě.

Na půdě muzea se kromě jiných témat zabýval místní německojazyčnou literaturou a stal se spoluautorem antologie Ploučnické květy, kterou v roce 2015 vydala Krajská vědecká knihovna v Liberci. Produktem jeho orálně historických sběrů se stala v roce 2016 kniha I can´t get no … Českolipská satisfakce, která byla sondou do big beatového hudebního hnutí na Českolipsku. V knize Villa Hrdlička se dotkl palčivého osudu českolipské židovské rodiny Altschulových. V roce 2018 vzbudila pozornost i mimo region jeho výstava 100 let, instalovaná v ambitu muzea v České Lípě. Na půdě muzea se nadále věnuje výzkumu a popisu demografického experimentu, který Českolipsko prodělalo v uplynulých osmdesáti letech.

V roce 2021 Tomáš Cidlina společně s manželkou Jitkou založil nakladatelství Voda na mlýn, u kterého vydává svou první nehistorickou publikaci Domov / Heimat. Jedná se o cyklus čtyř básní, které posloužily jako libreto skladby Ľubicy Čekovské pro smyčcový kvartet a smíšený sbor.

Nakladatelství Voda na mlýn

Mgr. Tomáš Cidlina
Janovice 52
470 02 Česká Lípa
nakladatelstvi@vodanamlyn.cz
Tel. 777 165 124, 728 017 466
IČO: 09927221

nákup

Doprava a platba
Obchodní podmínky
Zpracování osobních údajů
Odstoupení od smlouvy